II MIEJSCE W FINALE WOJEWÓDZKIM XVII GIMNAZJADY W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

Kategoria: Siatkarskie Ośrodki Szkolne

Dodano: wtorek 12 kwietnia 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_51.jpg

Dużym sukcesem sportowym dla naszej szkoły zakończył się finałowy turniej w ramach XVII Gimnazjady w Piłce Siatkowej Chłopców , który odbył się w dniach 08-09 kwietnia w Krotoszynie. W turnieju wzięło udział siedem najlepszych szkół gimnazjalnych w województwie, w tym nasza reprezentacja w składzie której byli uczniowie klas sportowych o profilu piłki siatkowej uczestniczący w projekcie Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. Trzon zespołu tworzyli uczniowie klasy IIIs a wspomagali ich młodsi koledzy z klasy IIs i Is.
 

W wyniku losowania nasza reprezentacja trafiła do grupy A razem z Gimnazjum nr 3 Krotoszyn i Nowym Tomyślem, czyli zespołami które uznawane były za faworytów turnieju. W pierwszym meczu nasi siatkarze spotkali się z gospodarzami turnieju Gimnazjum nr 3 Krotoszyn. Pierwszy set przegrany 13:25 ale w drugim nasi siatkarze zagrali bardzo skutecznie i wygrali 25:15. Trzeci set bardzo wyrównany wygrany 15:11 przez nasz zespół. W meczu tym z bardzo dobrej strony pokazali się : Kacper Leracz, Wiktor Pluciński, Cyprian Kostrzewski i Jakub Kowalczykiewicz. Drugi mecz z Nowym Tomyślem nasza reprezentacja wygrała 2:0 i zajęła pierwsze miejsce w grupie. W meczu półfinałowym z Gimnazjum nr 10 Kalisz nasi siatkarze od początku pokazali, że interesuje ich tylko zwycięstwo. Pewna wygrana w dwóch setach (25:21 i 25:11) i awans do wielkiego finału, w którym ponownie nasza reprezentacja stanęła naprzeciw gospodarzom turnieju. Po niezłym i wyrównanym początku meczu inicjatywę przejęli nasi rywale wygrywając w dwóch setach (25:15 i 25:17) zapewniając sobie I miejsce. Nasz zespół prowadzony przez trenerów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych :Przemysława Motyla i Szymona Stefańskiego zajął II miejsce powtarzając zeszłoroczny sukces .
 

Najlepsze zespoły otrzymały medale i dyplomy a najlepsi zawodnicy uhonorowani zostali statuetkami XVII Gimnazjady Wojewódzkiej. W naszym zespole wyróżnienie na najlepszego atakującego turnieju otrzymał Kacper Leracz i Jakub Kowalczykiewicz za najlepszego rozgrywającego. W ocenie prowadzących naszą reprezentację słowa pochwały i gratulacje należą się całemu zespołowi za zaangażowanie i grę , która mogła się wszystkim podobać a sukces jest wynikiem kilkuletniej ciężkiej pracy chłopaków na treningach. Miejmy nadzieję, że osiągnięty sukces będzie impulsem do dalszej pracy na treningach i następnych sukcesów.
 

Reprezentacja S.O.S Gimnazjum nr 2 Września: Konrad Duczkowski, Jakub Kowalczykiewicz, Cyprian Kostrzewski, Wiktor Pluciński, Kacper Leracz, Łukasz Kozubiński, Piotr Melewski, Mikołaj Knopkiewicz, Wiktor Kowalski , Mateusz Wiśniewski, Patryk Ligocki, Oskar Kubiak.


 Komentarze [0]

refresh