WIOSENNE LICZENIE SÓW

Dodano: poniedziałek 25 kwietnia 2016 r.

news_2016_55.jpg

W pierwszym tygodniu kwietnia grupa 17 uczniów z klas 2B i 2A uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych w Nadleśnictwie Babki. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali prelekcji na temat sów żyjących w Polsce i poznali ciekawe aspekty z życia tych przyjaznych człowiekowi ptaków. Dzięki bogato wyposażonej pracowni edukacji przyrodniczej poszerzyliśmy swoją wiedzę m. in. o rozpoznawanie pospolitych gatunków roślin i zwierząt leśnych. Dużo radości sprawiło wszystkim samodzielne robienie budek lęgowych, nikt nie spodziewał się, że wbijanie gwoździ może być tak świetną zabawą. Kolejnym punktem naszej wyprawy było wyjście do lasu i przywabianie, za pomocą odgłosów, różnych gatunków sów. Kilka razy odpowiedział nam puszczyk! Przy okazji spaceru po lesie wypełnialiśmy jeszcze kwestionariusze, które wzbogaciły dokumentację przyrodniczą nadleśnictwa. Spotkanie zakończyło ognisko, podczas którego zostaliśmy obdarowani pamiątkowymi koszulkami oraz książeczkami o życiu sów. Mimo późnego powrotu do Wrześni wyjazd uznaliśmy za udany.