Finał wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt.

Kategoria: Sportowe

Dodano: piątek 6 maja 2016 r.

news_2016_62.jpgW dniach 27-28.04.2016 r. w naszej szkole odbył się finał wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt. Zespoły po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy, w których grano systemem każdy z każdym. W grupie A znalazły się : Gimnazjum nr 5 Poznań, Gimnazjum nr 3 Szamotuły, Gimnazjum nr 2 Środa Wlkp., Gimnazjum nr 10 Kalisz, w grupie B Gimnazjum nr 1 Gostyń, Gimnazjum nr 1 Turek, Gimnazjum nr 5 Piła oraz nasza szkoła. W pierwszym spotkaniu nasze reprezentantki uległy 0:2 zespołowi z Piły, w kolejnym meczu w takim samym stosunku pokonały Gimnazjum nr 1 Turek. W decydującym o wyjściu z grupy meczu przegrały z drużyną z Gostynia 0:2. Przegranym 1:2 meczem          z Szamotułami nasze reprezentantki zakończyły udział w finale zajmując ostatecznie szóste miejsce w województwie. Przy odrobinie szczęścia, którego nam tego dnia ewidentnie brakowało, można było pokusić się o wyjście z grupy i grę o medale. Całe zawody zakończyły się zwycięstwem drużyny z Poznania, która w finale pokonała Gimnazjum z Piły 2:1. Mecz o brązowy medal na swoją korzyść rozstrzygnęły dziewczyny ze Środy Wlkp., które ograły Gostyń. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe medale, okazałe grawertony oraz statuetki dla najlepszych zawodniczek w drużynie. Wyróżniającym się zawodniczkom na danych pozycjach wręczono pamiątkowe koszulki.     W reprezentacji naszej szkoły najlepszą zawodniczką została wybrana uczennica klasy III s Julia Tadeusz. Skład zespołu: Julia Tadeusz(k), Julia Ratajczak, Weronika Jędrzejak, Weronika Bukowiecka, Julita Mędlewska, Dominika Pilarczyk, Wiktoria Jagodzińska, Malwina Szczepaniak, Barbara Machnik, Martyna Gawlak, Roksana Maciejewska, Dorota Krzyżańska, Julia Majchrzak.