Supermaturzysta 2016

Dodano: piątek 13 maja 2016 r.

news_2016_65.jpg

Dnia 21 kwietnia w Gimnazjum nr 1 we Wrześni odbyła się kolejna edycja Supermaturzysty.

Głównym celem projektu jest przygotowanie uczniów na każdym poziomie nauczania do jak najlepszego zdania I części matury - „Czytanie ze zrozumieniem” - z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Z tego nadrzędnego celu wynikają cele bardziej szczegółowe:

- powtórzenie i poszerzenie wiadomości z zakresu gramatyki, stylistyki, retoryki;

- zapoznanie z typami zadań, które pojawiają się w arkuszach egzaminacyjnych i maturalnych oraz doskonalenie umiejętności ich rozwiązywania;

- sprawdzenie umiejętności uczniów zdobytych w czasie zajęć;

- doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem.

Projekt jest adresowany do uczniów:

- szkół podstawowych;

- gimnazjów;

- szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczą w 10-godzinnym cyklu zajęć, a następnie przystępują do egzaminu sprawdzającego nabyte przez nich umiejętności.

W tym roku szkolnym z naszej szkoły w projekcie wzięli udział uczniowie klas: Ia, IIa, IIb, IIe, IIg pod opieką pani Anny Machi i Doroty Michalskiej.