Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady w bibliotece

Kategoria: Biblioteka

Dodano: środa 1 czerwca 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_72.jpg

Nasza biblioteka, we współpracy z Biblioteką Publiczną Miasta i Gminy Września, włączyła się w Ogólnopolskie Czytanie Jeżycjady. Akcja zorganizowana przez Wydawnictwo Akapit- Press ma na celu propagowanie czytelnictwa, przede wszystkim cenionej przez kilka pokoleń czytelników twórczości Małgorzaty Musierowicz. Napisana przez nią historia poznańskiej rodziny Borejków pozwala poczuć niezwykłą, urzekającą atmosferę rodzinnego ciepła oraz wprowadza czytelników w świat wartości, a czyni to z mądrością i poczuciem humoru, dzięki czemu zyskała przez lata rzesze wielbicieli.
 

Tak więc, 30 maja grupa uczniów naszego gimnazjum zasiadła do wspólnego czytania. W przemiłej atmosferze, chrupiąc ciastka i wybuchając raz po raz śmiechem spędziliśmy godzinę, śledząc barwne losy Kłamczuchy, tytułowej bohaterki powieści o tym samym tytule. Swoją znajomość Jeżycjady uczniowie mogli sprawdzić, rozwiązując quiz, w którym zwyciężczynią okazała się Nadia Til. Nagrodą, oczywiście, jest najnowsza powieść Małgorzaty Musierowicz należąca do popularnego cyklu. Przekonaliśmy się, że wspólne czytanie jest fajne i na pewno kiedyś to powtórzymy.

 Komentarze [0]

refresh