Orlik Volleymania 2016 we Wrześni

Kategoria: Siatkarskie Ośrodki Szkolne

Dodano: czwartek 2 czerwca 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_73.jpg

We wtorek 17 maja na obiektach sportowych Gimnazjum nr 2 we Wrześni odbył się turniej eliminacyjny Orlik Volleymania 2016 w kategorii mikstów , którego organizatorem byli trenerzy odpowiedzialni za szkolenie chłopców w Siatkarskich Ośrodkach Szkolnych. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne(padający deszcz i bardzo niska temperatura), turniej został rozegrany w hali sportowej. W turnieju wzięło udział 16 zespołów ze szkół podstawowych min. ze Strzałkowa, Miłosławia, Słupcy, Ostrowitego i oczywiście z wrzesińskich szkół podstawowych ( w sumie około 90 dziewcząt i chłopców).
 

Zespoły zostały podzielone na cztery grupy, w których grano systemem ,,każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Dwa najlepsze zespoły z grup grały mecze półfinałowe ,, na krzyż’’. Zwycięskie drużyny spotkały się ponownie w grupie czterozespołowej i rozegrały mecze o miejsca 1-4. Ostatecznie turniej wygrał zespół reprezentujący MKS MOS Słupca , który w finale pokonał SSP nr 1 I . Kolejne miejsca zajęły dwie drużyny z SSP nr 1 Września. Mecze finałowe były bardzo wyrównane i do ostatniego punktu trwała zacięta walka o zwycięstwo.
 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepszy zespół możliwość reprezentowania naszego regionu w Finale Makroregionalnym .Komentarze [0]

refresh