Obchody 10- lecia nadania szkole imienia Andrzeja Prądzyńskiego

Dodano: wtorek 7 czerwca 2016 r.

news_2016_79.jpg

Nasza szkoła dokonała wyboru patrona przed dziesięcioma laty.  Inicjatorami  tego wydarzenia byli: dyrekcja, rodzice, nauczyciele i uczniowie, a przede wszystkim pan Eugeniusz Paterka, który ukierunkował poszukiwania.

Ta szczególna uroczystość miała miejsce 7 kwietnia 2006 roku i od tego momentu Gimnazjum nr 2 nosi imię Andrzeja Prądzyńskiego, wydawcy i księgarza silnie związanego z ziemią wrzesińską. Obchody 10- lecia nadania szkole imienia obfitowały w różnorodne działania, mające na celu upamiętnienie naszego patrona. Uczniowie klas I i II złożyli okolicznościowe wiązanki kwiatów i zapalili znicz pamięci przy grobowcu Andrzeja Prądzyńskiego. Klasy III wraz opiekunami brały udział w grze terenowej. Natomiast główne uroczystości rozpoczęły się w południe we Wrzesińskim Ośrodku Kultury. Zaproszeni goście obejrzeli część artystyczną „Talent nastolatków- baza zadatków” przygotowaną przez 40- osobową grupę gimnazjalistów pod opieką p. Elżbiety Górczyńskiej, p. Małgorzaty Zawodnej, p. Romy Wróblewskiej,p. Lucyny Jóźwiak, p. Iwony Rydz i Doroty Czech-Czerniak.Tego dnia mieliśmy przyjemność gościć grupę uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły w Garbsen w związku z obchodami 15- lecia współpracy. Dzięki kontaktom między szkołami przełamywane są stereotypy, uczniowie mają możliwość poznania kultury swoich sąsiadów, a rozwijanie lub doskonalenie znajomości języków obcych daje możliwość do bliższego poznania siebie nawzajem.

Wyżej wymienionym uroczystościom towarzyszyły okolicznościowe wystawy.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć na stronie: http://www.nowawrzesnia.pl/index.php/component/search/?searchword=Podwójne święto