Początki państwa polskiego

Dodano: środa 8 czerwca 2016 r.

news_2016_80.jpg

31 maja 2016r. uczniowie z klas: I b, I e i II p z wychowawcami uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do Gniezna i Ostrowa Lednickiego. W Muzeum Początków Państwa Polskiego obejrzeliśmy filmy w technologii 3D oraz stałą ekspozycję, dotyczącą powstania państwa polskiego i jego pierwszych władców: Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Następnie uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „ Życie i zwyczaje średniowiecznych rycerzy”. Przymierzając elementy uzbrojenia rycerzy, mogliśmy sprawdzić ile ważył miecz, czy w hełmie można swobodnie oddychać a w naramiennikach i nakolannikach- się poruszać. Kolejnym etapem naszej wycieczki była Katedra. Podróż historyczną zakończyliśmy na Ostrowie Lednickim, oglądając pozostałości grodu i zespołu pałacowo – sakralnego. Wyposażeni w nowe wiadomości wróciliśmy do Wrześni w dobrych humorach.