Wszystko lub prawie wszystko o laserach i światłowodach – wykład gości z Politechniki Poznańskiej

Dodano: poniedziałek 13 czerwca 2016 r.

news_2016_89.jpg

Dnia 8 czerwca 2016 roku uczniowie klas I B i II B uczestniczyli w wykładzie przeprowadzonym w ramach współpracy między Gimnazjum nr 2 a Zakładem Metrologii i Optoelektroniki Politechniki Poznańskiej. Wykład został przeprowadzony przez Panią Prof. dr hab. inż. Annę Cysewską-Sobusiak oraz dr inż. Arkadiusza Hulewicza. Podczas wykładu uczestnicy zapoznali się z tematyką studiów na Wydziale Elektrycznym Politechniki Poznańskiej, a także zagadnieniami związanymi z laserami oraz światłowodami i ich praktycznym zastosowaniem. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia światłowodów oraz zbadania parametrów saturacji krwi pulsooksymetrem. Prezentacja cieszyła się sporym zainteresowaniem, z sali często padały pytania związane z prezentowanymi slajdami oraz sprzętem. Po ponad godzinnym wykładzie uczniowie opuścili salę zadowoleni, oczekując na kolejne wykłady w przyszłości.

Galeria: kliknij tutaj