Srebro w XVII Gimnazjadzie Wojewódzkiej w siatkówce plażowej dla S.O.S Gimnazjum nr 2 Września

• nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter

W dniach 6-7 czerwca na boiskach Wrzesińskiego Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego rozegrano Finał XVII Gimnazjady Wojewódzkiej w piłce siatkowej plazowejdziewcząt i chłopców. Po raz pierwszy w finałach wojewódzkich mogły przyjechać drużyny, które były zwycięzcami turniejów w swoich powiatach.

Zawody wśród chłopców zakończyły się dużym sukcesem pary reprezentującej Siatkarski Ośrodek Szkolny przy Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Podopieczni Przemysława Motyla : Wiktor Pluciński i Konrad Duczkowski z klasy III s w całym turnieju przegrali tylko jeden mecz, zdobywając srebrny medal Gimnazjady. Nasi reprezentanci w drodze do wielkiego finału wygrali po 2:0 z parami z Jankowa Pierwszego, Gołuchowa, Poznania, Kalisza i Murowanej Gośliny. Mecz finałowy z parą z Krotoszyna okazał się najbardziej emocjonującym w całym turnieju. Wiktor i Konrad wygrali pierwszego seta , niestety w drugim okazali się rówieśnicy z Krotoszyna. W trzecim decydującym secie nasi siatkarze przegrali jednak 9:11 zdobywając ostatecznie drugie miejsce w XVII Gimnazjadzie w Plażowej Piłce Siatkowej.

Wśród dziewcząt już tak dobrze nie było . Nasza para : Wiktoria Jagodzińska i Weronika Bukowiecka z klasy II s wygrały swoje pierwsze trzy mecze z parami z Sompolna, Chrzypska Wielkiego i ZS Parkowo. W następnym meczu trafiły na parę z Poznania , z którą przegrały 1:2. W meczu o pozostanie w turnieju nasze reprezentantki przegrały 0:2 z parą z Kalisza co oznaczało koniec przygody w turnieju finałowym XVII Gimnazjady i ostatecznie zostały sklasyfikowane na miejscu 9-12.

Wszystkie zespoły uczestniczące w zawodach nagrodzone zostały pamiątkowymi dyplomami a trzy najlepsze pary grawertonami i medalami XVII Gimnazjady Wojewódzkiej. Gratulujemy naszym zespołom sukcesu.

Na zdjęciu: Konrad Duczkowski i Wiktor Pluciński