Debata Oksfordzka

Dodano: czwartek 16 czerwca 2016 r.

news_2016_95.jpg

Dnia 9 czerwca w naszej szkole odbyła się debata na temat: Dopalacze są dla polskiej młodzieży większym zagrożeniem jak narkotyki. Organizatorem był Klub Debat Oksfordzkich działający od ubiegłego roku szkolnego. Dzisiaj jego członkami są uczniowie klas Ia i I e.

Idea debaty zrodziła się w ramach projektu „Szkoła promująca zdrowie”, gdzie priorytet na ten rok szkolny brzmiał: niska świadomość młodzieży w zakresie wiedzy na temat konsekwencji stosowania substancji psychoaktywnych ( w tym dopalaczy).

Uczestnikami debaty byli uczniowie klas: Ia i Ie, którzy wysłuchali argumentów każdego mówcy po stronie opozycji i propozycji. Całą debatę prowadził pan Jan Piosik pracownik naukowy Wydziału Dziennikarstwa przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, pod okiem którego członkowie klubu przez cały rok szkolny zdobywali szlify dobrego mówcy.

Debata na pewno przybliżyła młodzieży problem zażywania dopalaczy oraz poszerzyła wiedzę na temat konsekwencji stosowania substancji psychoaktywnych.