,,Dziewczyny lubią brąz” –III miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Młodziczek dla siatkarek Gimnazjum nr 2 Września

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: poniedziałek 20 czerwca 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_100.jpg

W dniach 11-12 czerwca w Jankowie Przygodzkim odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodziczek w Siatkówce Plażowej . W całym turnieju rewelacyjnie zaprezentowały się Wiktoria Jagodzińska i Weronika Bukowiecka - uczennice klasy sportowej IIs o profilu piłki siatkowej. Obie siatkarki reprezentowały Uczniowski Klub Sportowy OLIMP Września działający przy Gimnazjum nr 2 i zajęły III miejsce, stając na podium Mistrzostw Wielkopolski w swojej kategorii wiekowej. Turniej w którym wzięło udział 29 par z całej Wielkopolski rozgrywany był systemem brazylijskim. Para Jagodzińska- Bukowiecka rozpoczęły turniej od czterech zwycięstw zapewniając sobie tym samym miejsce w pierwszej czwórce. W meczu półfinałowym siatkarki Olimpu spotkały się z parą z Środy Wlkp. i musiały uznać wyższość swoich rywalek przegrywając 0:2. Mecz o trzecie miejsce nasze siatkarki z parą z Jankowa Przygodzkiego zagrały bardzo ambitnie i widać było od początku , że interesuje je tylko zwycięstwo. Mecz bardzo wyrównany do samego końca, wygrany przez siatkarki Olimpu Września w setach 2:1.

III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Wielkopolski to miła niespodzianka, bardzo cieszy fakt, że w meczu o trzecie miejsce było wiele udanych i efektownych akcji dzięki którym dziewczęta wywalczyły medale i awans do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski – podsumowuje trener Przemysław Motyl.

UKS Olimp Września w turnieju reprezentowany był jeszcze przez dwie pary- Weronika Makowska i Martyna Dutkiewicz oraz Maria Chudzińska i Wiktoria Kujawiak- które zostały sklasyfikowane na miejscach 17-24.

Już na początku lipca w dniach 4-6 odbędzie się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski .Gratulujemy medalu i życzymy powodzenia Weronice i Wiktorii awansu do turnieju finałowego.


 Komentarze [0]

refresh