OBÓZ SPORTOWO-WYPOCZYNKOWY W ŻERKOWIE

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: czwartek 1 września 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_112.jpg

W dniach 16-23.08.2016r. siatkarze i siatkarki z UKS ,,Olimp” Września przebywali na obozie sportowo-wypoczynkowym w Żerkowie.

Celem obozu było przygotowanie zawodników do sezonu 2016/2017 .Program pobytu obejmował zajęcia treningowe na hali sportowej z piłki siatkowej , zajęcia lekkoatletyczne w terenie oraz zajęcia społeczno –wychowawcze, rekreacyjne, edukacyjne. Zajęcia przeprowadzone były dwa, trzy razy dziennie i ukierunkowane były na podniesienie na wyższy poziom ogólnej sprawności fizycznej oraz motorycznej Młodzież aktywnie brała udział we wszystkich treningach podnosząc swoje umiejętności motoryczne jak i techniczne gry w piłkę siatkową.

W trakcie obozu sportowcy uczestniczyli w wycieczce pieszej po ciekawych zakątkach Żerkowa. Ponadto organizowane były zajęcia rekreacyjne, kulturalne np. zabawy terenowe, gry i zabawy ruchowe, podchody, tenis stołowy, kometka, koszykówka. Sportowcy rozegrali ,,Ligę Trójek. W trakcie obozu odbył się również konkurs wiedzy sportowej i ogólnej, który realizowany był w trzech etapach. Obozowicze mogli wykazać się wiedzą o igrzyskach w Rio, sporcie, oraz przepisach z piłki siatkowej. Konkurs odbywał się pod hasłem ,,Wiedza jest drugim słońcem dla ludzi”. Kiedy była ładna pogoda sportowcy zażywali kąpieli na żerkowskim basenie. Przez cały okres obozu realizowany był konkurs czystości pod hasłem, ,,Porządek trzeba robić, nieporządek robi się sam. Atrakcją obozu był również koncert zespołu ,,Syjon Fam” ,który odbył się w auli , na którym wszyscy świetnie się bawili. W czasie obozu siatkarki rozegrały mecz towarzyski z zaprzyjaźnioną drużyną z,, KANIASIATKA” Gostyń, natomiast siatkarze rozegrali mecz z ,,AMBER” Kalisz . Cały obóz pod kierownictwem p. Iwony Rydz oraz opiekunów : Przemysława Motyla, Iwony Szamałek, Anny Reszelewskiej i Szymona Stefańskiego przebiegał w atmosferze ciężkiej pracy a mimo tego humory wszystkim dopisywały.

Podstawowe cele obozu zostały osiągnięte a program w pełni zrealizowany. Obóz trzeba zaliczyć do bardzo udanych. Obyło się bez poważniejszych urazów i kontuzji i tym samym wszyscy zawodnicy mogli przygotować się odpowiednio do nadchodzących rozgrywek ligowych, które ruszają już niebawem. Wszyscy wrócili do domu zdrowi i zadowoleni.

Mamy nadzieję , że praca wykonana na zgrupowaniu zaowocuje sukcesami w rywalizacji w nadchodzącym sezonie.

 Komentarze [0]

refresh