Europejskie Dni Dziedzictwa

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: środa 21 września 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_113.jpg

16 września 2016 r. dwie grupy uczniów z klas: II b, II c, III b, i III c pod opieką p. Agnieszki Wardeńskiej – Grzegorskiej i p. Elżbiety Waligóry wzięły udział, w organizowanych przez Muzeum im. Dzieci Wrzesińskich, Europejskich Dniach Dziedzictwa pod hasłem ” Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła , pomniki”. Naszym przewodnikiem był dyrektor muzeum p. Sebastian Mazurkiewicz. Na trasie wycieczki znalazły się kościoły: Św. Jadwigi we Wrześni, Św. Andrzeja w Nekli, Wniebowzięcia NMP w Gieczu, Św. Jakuba w Miłosławiu, kościół farny i poklasztorny w Pyzdrach oraz Apostołów Szymona i Judy w Kołaczkowie. Poznaliśmy historię oraz style architektoniczne kościołów. Piękna słoneczna pogoda przypomniała nam czas zakończonych wakacji. Czekamy za rok na kolejny rajd.Komentarze [0]

refresh