MISTRZOSTWA SZKOŁY W INDYWIDUALNYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

Kategoria: Sportowe

Dodano: wtorek 27 września 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_114.jpg

W miniony wtorek tj. 20 IX 2016 r. zainaugurowane zostały Szkolne Igrzyska Sportowe. Miłośnicy biegania z poszczególnych klas zameldowali się na starcie w mistrzostwach szkoły w indywidualnych biegach przełajowych. Trasa crossu wytyczona została na szkolnych boiskach sportowych i wynosiła ok. 600 m dla dziewcząt i 1000 m dla chłopców. Biegi odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Kierownictwo organizacyjne sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego, a nad bezpieczeństwem biegaczy czuwała pielęgniarka szkolna. W rywalizacji dziewcząt w kategorii klas I zwyciężyła Marcelina Izydorek z klasy I s. Za nią uplasowały się koleżanki z tej samej klasy Michalina Rakowska i Olga Nowaczyk. Wśród dziewcząt klas II nie zawiodła główna faworytka biegu Joasia Czerniejewska z klasy II s, która już po starcie objęła prowadzenie i niezagrożona pewnie wyprzedziła pozostałe konkurentki. II miejsce zajęła Natalia Kasprzak z klasy II s, a III Julia Waszak też z tej samej. W kategorii klas III mistrzynią szkoły została Iga Sroka z klasy III a. Na II miejscu bieg ukończyła Laura Plewinska z klasy III s, która na finiszu nie dała się wyprzedzić III na mecie Weronice Makowskiej z klasy III s. Chłopcy mieli do pokonania trasę prawie dwa razy dłuższą od dziewcząt. Dla wielu z nich dłuższy dystans nie stanowił większego problemu i w dobrej dyspozycji fizycznej mijali linię mety. W rywalizacji klas I najlepszym przełajowcem okazał się Kacper Kaźmierczak z klasy I s, który w pokonanym polu pozostawił Kacpra Teodoraczaka z klasy I s i Patryka Waselę z klasy I a. W rywalizacji klas II równych sobie nie miał Jakub Urbaniak z klasy II b, który z najlepszym czasem spośród wszystkich startujących niezagrożony minął linię mety jako pierwszy. Tytuł wicemistrzowski przypadł uczniowi klasy II s Kamilowi Fedorowiczowi. Na III miejscu linię mety minął Mateusz Biernaciak z klasy II a. W kategorii klas III ze zwycięstwa mógł się cieszyć Patryk Ligocki z klasy III s, który wyprzedził o kilka sekund drugiego na mecie Stanisława Krusa z klasy III a oraz Dominika Pruchnika także z klasy III a. Najlepsze zawodniczki i zawodnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi dyplomami. Bieg odbywał się pod hasłem propagowania zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację, a jednocześnie stanowił formę selekcji najlepszych biegaczy do reprezentacji szkoły, którą w najbliższym czasie czekają starty w ramach XVIII Gimnazjady Wojewódzkiej.

 Komentarze [0]

refresh