Sprzątanie Świata 2016

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: wtorek 27 września 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_115.jpg

Nasza szkoła, podobnie jak w latach poprzednich, włączyła się do ogólnoświatowej akcji „Clean up the World”. Hasło tegorocznej akcji brzmiało: „Podaj dalej... drugie życie odpadów". Głównym przesłaniem akcji jest: promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie odpadów, szacunek do przedmiotu, uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Akcja została zorganizowana przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy we Wrześni oraz Nadleśnictwem Czerniejewo. Urząd Gminy wsparł akcję zakupując potrzebną ilość rękawiczek jednorazowych i worków do zbiórki odpadów. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali Pana leśniczego, który w ciekawy sposób opowiedział o funkcjonowaniu lasu. W akcji uczestniczyło 79 uczniów oraz 12 nauczycieli. Szczególnie licznie w sobotni poranek stawili się uczniowie klas pierwszych. Sprzątanie rozpoczęliśmy o godzinie 9.00. Zebraliśmy około 60 worków odpadków oraz wiele śmieci, które się do nich nie zmieściły.

Pamiętajmy, że każdy z nas może zadbać o to, by w Polsce było czysto.Komentarze [0]

refresh