Wycieczka do Puszczy Zielonka w Nadleśnictwie Babki.

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: poniedziałek 3 października 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_117.jpg

Dnia 23.09.2016 r. grupa uczniów klasy 3B, wraz z opiekunkami Panią Agnieszką Górską i Panią Joanną Nowakowską, wybrała się na wycieczkę do Puszczy Zielonka w Nadleśnictwie Babki. Celem wyprawy była obserwacja rykowiska jeleni oraz poszerzenie wiedzy z zakresu funkcjonowania lasu. Nasz pobyt rozpoczęliśmy od zwiedzania Izby Leśnej i obejrzenia filmu na temat zwierząt lasów i mokradeł. Następnie odbyła się prelekcja, prowadzona przez leśniczego, podczas której uczestnicy poznali godowe zwyczaje jeleni, saren, danieli, zostali zapoznani z terminologią łowiecką oraz metodami badań dużych ssaków. Ciekawym elementem była opowieść o wilkach, które niedawno przywędrowały i osiedliły się w Puszczy Zielonce, siejąc nieuzasadniony strach wśród turystów. Po zajęciach teoretycznych wyruszyliśmy do lasu, gdzie mogliśmy nasłuchiwać odgłosów jeleni. Wyprawa zakończyła się ogniskiem, podczas którego zostaliśmy obdarowani prezentami – ilustrowanym przewodnikiem po Puszczy Zielonce oraz drewnianym breloczkiem z wizerunkiem jelenia.Komentarze [0]

refresh