POWIATOWE PRZEŁAJE

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: poniedziałek 3 października 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_121.jpg

Reprezentanci naszej szkoły zdominowali przeprowadzone na stadionie ZSOiT we Wrześni Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Biegi po raz pierwszy w historii odbywały się na stadionie, gdzie przełajowcy biegnąc po trasie wytyczonej częściowo na trawie i na tartanie mieli do pokonania dystans o długości 600 m w kategorii dziewcząt i 1000 m w kategorii chłopców. W zawodach rywalizowało około 200 młodych sportowców, w tym ze szkół gimnazjalnych 5 zespołów dziewcząt i tyleż samo chłopców. Zarówno w jednej jak i drugiej kategorii nasi biegacze już od pierwszej zmiany wysunęli się na prowadzenie, które w każdym następnym biegu jeszcze powiększali. Linię mety minęli niezagrożenie, deklasując wręcz swoich przeciwników z pozostałych szkół. W biegu dziewczęta w pokonanym polu pozostawiły reprezentantki Gimnazjum z Pyzdr, które zajęły II miejsce i uczennice z Miłosławia, które uplasowały się na III miejscu. Na IV miejscu przybiegły uczennice Gimnazjum nr 1 Września, a na V zawodniczki Gimnazjum Nowy Folwark. Złote medale XVIII Gimnazady Wojewódzkiej na szczeblu powiatu zdobyły: Marika Majewska, Joanna Czerniejewska, Iga Sroka, Martyna Dutkiewicz, Laura Plewinska, Weronika Makowska, Michalina Rakowska, Marcelina Izydorek, Karina Szymaniak, Natalia Kasprzak W biegu chłopców kolejność na mecie była identyczna jak u dziewcząt. Z dużą stratą do zwycięzców z naszej szkoły, na drugim miejscu zameldowali się chłopcy z Gimnazjum z Pyzdr, a na trzecim z Miłosławia. W składzie zwycięskiej sztafety biegli: Dawid Krukowski, Michał Wawrzyniak, Kamil Kwapiński, Dominik Pruchnik, Stanisław Krus, Kacper Grabarek, Krystian Natkowski, Kamil Fedorowicz, Jakub Urbaniak i Patryk Ligocki. Nasi reprezentanci jako mistrzowie powiatu zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich, które odbędą się w przyszłym tygodniu na trudnej trasie poznańskiego hipodromu Wola.

jagraczKomentarze [0]

refresh