XVIII Gimnazjada Wojewódzka w sztafetowych biegach przełajowych

Kategoria: Sportowe

Dodano: czwartek 13 października 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016.jpeg

W niesprzyjających warunkach atmosferycznych, przy niskiej temperaturze powietrza i prze-nikliwym wietrze na hipodromie Wola w Poznaniu przeprowadzone zostały finały XVIII Gimnazjady Wojewódzkiej w sztafetowych biegach przełajowych. W zawodach uczestni-czyło ponad 2200 młodych sportowców w kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jako mistrzowie poszczególnych powiatów naszego województwa. W stawce gimnazjalistów na linii startu stanęło 37 sztafet chłopców. Z trudną, rozmiękłą trasą znakomicie poradzili sobie nasi reprezentanci, którzy na mecie zameldowali się na VI miejscu. Siłą naszego zespołu był wyrównany poziom umiejętności motorycznych wszystkich naszych biegaczy oraz ambitna ich postawa na dystansie całego crossu. Liderami szkolnej ekipy byli Jakub Urbaniak z klasy II b oraz Patryk Ligocki z klasy III s. Wolą walki nie ustępowali im pozostali nasi przełajowcy, a byli to: Michał Wawrzyniak, Dawid Krukowski, Kamil Kwapinski – wszyscy z klasy III p, Dominik Pruchnik i Stanisław Krus z klasy III a, Olek Hyżorek z klasy III s, Krystian Natkowski i Mikołaj Bartkowiak z klasy II p. Również dziewczęta z naszego gimnazjum mogą zaliczyć swój start w przełajach do udanych. W rywa-lizacji zajęły XIV lokatę pośród 37 startujących zespołów. W naszej sztafecie biegły: Marika Majewska z klasy II e, Marcelina Izydorek, Michalina Rakowska, Karina Szymaniak z klasy I s, Zuzanna Klamerek z klasy I a, Joanna Czerniejewska z klasy II s, Iga Sroka z klasy III a oraz Martyna Dutkiewicz, Weronika Makowska, Laura Plewinska z klasy III s. Optymizmem napawać może fakt, iż gros naszych biegaczek to uczennice klas II i I. Wszystkim naszym reprezentantom należą się duże słowa uznania za postawę i zaangażowanie jakim wykazali się podczas biegów w tak trudnych warunkach pogodowych. Dobry wynik sportowy naszych uczniów w pierwszych zawodach finałowych w ramach Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej przełożył się na pierwsze zdobycze punktowe we współzawodnictwie na „Najbardziej usportowione gimnazjum w Wielkopolsce w roku szkolnym 2016/17”, a tym samym stanowi istotny impuls do kolejnych dobrych występów naszych reprezentantów.

jagraczKomentarze [0]

refresh