Radosne obchody Dnia Zmarłych - to możliwe nie tylko w Meksyku ale i w Gimnazjum nr 2!

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: piątek 4 listopada 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_128.jpg28 października uczniowie klas 3A i 3E uczestniczyli w meksykańskiej paradzie upamiętniającej Dzień Zmarłych, po hiszpańsku Día de los Muertos. Kolejny radosny przemarsz korytarzami szkolnymi stylizowany na meksykańskie parady uliczne miał pokazać wszystkim uczniom tradycje i obyczaje mieszkańców Meksyku. Dzień Zmarłych to najstarsze święto w tym rejonie świata, podczas którego czci się zmarłych oraz pamięć o więzach rodzinnych. Dla mieszkańców Meksyku zagadnienie śmierci jest częścią życia i często pojawia się w codzienności. Głównym symbolem śmierci jest calavera - czaszka, którą znaleźć można na płaskorzeźbach, na ceramice, pod postacią cukrowych pyszności czy na ludzkich twarzach.
 
Dzięki Patrycji Bieleckiej z 3A można podejrzeć jak Día de los Muertos było obchodzone przez naszych uczniów!

Galeria kliknij tutaj...

Komentarze [0]

refresh