Święto Niepodległości

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: środa 16 listopada 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_137.jpg

10 listopada 2016 r. uroczystą akademią, w obecności sztandarów szkoły i harcerzy, uczciliśmy Święto Niepodległości. W montażu słowno – muzycznym przypomniana została droga Polski od trzeciego rozbioru, przez powstania narodowe w XIX w. do odzyskania niepodległości w 1918 r. W akademii uczestniczyli uczniowie klas trzecich, którzy z zainteresowaniem wysłuchali narracji historycznej prowadzących: Marii Marczak, Huberta Bosackiego i Eryka Paczyńskiego oraz recytacji wierszy w wykonaniu: Anny Wardęskiej i Lidii Zdunek z klasy II a, Weroniki Itczak i Patrycji Stachury z klasy II e oraz Ewy Wasilewskiej, Katarzyny Przysiudy i Macieja Serafiniaka z klasy III e. Zuzanna Gabruk i chór, przygotowany pod kierunkiem p. Romy Wróblewskiej, wykonał pieśni patriotyczne. Dopełnieniem całości była prezentacja multimedialna p. Małgorzaty Jędraszak. Scenariusz uroczystości opracowała p. Elżbieta Waligóra. Komentarze [0]

refresh