Multimedialna Brama - przejście do innego wymiaru ...

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: wtorek 13 grudnia 2016 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2016_150.jpg

Dnia 30 listopada klasy 2a i 2e zwiedziły dwa ciekawe miejsca w Poznaniu, które przeniosły nas w inny wymiar: Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego , Rezerwat Archeologiczny Genius Loci oraz Muzeum Rogala mieszczące się na Starym Rynku. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od Bramy Poznania. Urzekła nas surowa bryła tego nietypowego muzeum. Jeszcze ciekawiej było w środku - Brama Poznania to multimedialna opowieść o historii Poznania i Polski osadzona w kontekście światowej historii. Natomiast Rezerwat Archeologiczny Genius Loci kryje w sobie olbrzymi wykop archeologiczny, miejsce, w którym odkryto doskonale zachowane konstrukcje wału grodu poznańskiego z X w. Zwiedzający mogą podziwiać wielkie dzieło inżynierii średniowiecznej. Dzięki nowoczesnemu otoczeniu i multimedialnym metodom, każdy ma niepowtarzalną okazję do poznawania dziejów tego miejsca pod różnym kątem i z różnej perspektywy. Atrakcje nie ominęły nas też w Rogalowym Muzeum Poznania, które mieści się w pięknej renesansowej kamienicy z widokiem na Ratusz i koziołki. Braliśmy udział w pokazie o tajemnicach i wypieku Rogali Świętomarcińskich wraz z elementami gwary i historii Poznania.

Koniecznie odwiedźcie te miejsca! Polecamy!


 Komentarze [0]

refresh