Udany koniec roku 2016 siatkarek Gimnazjum nr 2 Września

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: wtorek 3 stycznia 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017.jpg

W przerwie świąteczno-noworocznej uczennice klas sportowych o profilu piłki siatkowej(IIIs, II s i I s) reprezentujące UKS ,,OLIMP” Września uczestniczyły w VI Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Dziewcząt w Nietążkowie koło Śmigla. W trakcie dwudniowych zmagań nasze siatkarki rozegrały sześć meczów z rywalkami z całej Polski. W grupie eliminacyjnej wygrały po 2:0 z zespołami Gubin/Lubsko i Kadrą Wielkopolski KWM 2003 oraz 2:1 z UKS Środa Wlkp. W meczu półfinałowym nasze reprezentantki wygrały 2:0 z Gimnazjum nr 5 Kędzierzyn Koźle. W grupie zespołów walczących o miejsca 1-3 oprócz naszego zespołu znalazły się jeszcze Siatkarz Jarocin i SPS Zbąszynek. W pierwszym meczu siatkarki Olimpu przegrały z Siatkarzem Jarocin 0:2 a w drugim uległy 1:2 zwycięzcy turnieju SPS Zbąszynek. Mecze w grupie finałowej stały na bardzo wysokim poziomie i dostarczyły wiele emocji. Nasz zespół zajął ostatecznie II miejsce w gronie 12 zespołów walczących w kategorii kadetki. Mamy nadzieję , że doświadczenia zdobyte na tym turnieju pomogą w walce w Mistrzostwach Powiatu. Najlepszą siatkarką naszego zespołu została wybrana Weronika Bukowiecka ale słowa uznania i pochwały należą się całemu zespołowi. Warto również dodać ,że na turnieju tym dobrze zaprezentowały się jeszcze dwie nasze siatkarki ( Karina Szymaniak i Michalina Rakowska), które reprezentowały Kadrę Wielkopolski KWM 2003.

Zespół UKS ,,OLMIP” Września: IIIs- Laura Plewinska, Weronika Makowska, Maria Chudzińska, Wiktoria Kujawiak, Dorota Krzyżańska, Martyna Dutkiewicz, Wiktoria Jagodzińska, Weronika Bukowiecka,IIs- Maja Zdziabek, Julia Waszak,Is- Maria Marciniak, Olga Reszelewska .Komentarze [0]

refresh