KONKURS WIEDZY O HIGIENIE

Dodano: czwartek 5 stycznia 2017 r.

news_2017_2.jpg

W ramach projektu Szkoły Promującej Zdrowie nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla klas I-III w listopadzie 2016 konkurs o higienie osobistej. Głównym celem konkursu było zwiększenie świadomości wychowanków na temat higienicznego trybu życia oraz uwarunkowań zdrowotnych. Poprzez udział w nim młodzież uświadomiła sobie, że higieniczny tryb życia zależy w dużym stopniu od każdego człowieka, natomiast zaniedbania higieniczne stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Konkurs prowadzony był w formie testu ,który zawierał pytania otwarte , zamknięte oraz krzyżówkę o tematyce higienicznego trybu życia.

Największą wiedzą wykazała się uczennica klasy IIIA Aleksandra Knitter zdobywając I miejsce (159 pkt) .

II miejsce zdobyła Julia Owczarczak z klasy II E (147 pkt)

III miejsce zdobyła Alicja Sołtykowska z klasy II A (143pkt).

Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

GRATULACJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!