Wspomnień czar z Wiednia

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: poniedziałek 9 stycznia 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_3.jpg

Zimowa aura za oknem skłania nas do wspomnień z wyjazdu grudniowego do Wiednia. Grupa ponad 50 uczniów i uczennic wybrała się wraz z opiekunami do stolicy Austrii, aby zwiedzić to piękne miasto oraz wziąć udział w jarmarku bożonarodzeniowym. Wyjechaliśmy w środku nocy, aby dotrzeć do Wiednia rano. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Muzeum Historii Ziemi, gdzie obejrzeliśmy mnóstwo roślin, zwierząt i innych cudów natury. Najciekawszym eksponatem okazał się zrekonstruowany dinozaur, który dzięki nowoczesnej technice wydawał przerażające dźwięki i poruszał się niczym prawdziwy. Następnie było spotkanie z panią przewodnik, która pokazała nam podczas spaceru piękne budowle z minionych wieków, m. in. Parlament, Hoffburg - zimową rezydencję cesarzowej Sisi oraz nowsze, np. Nowy Ratusz. Spacerując najważniejszymi ulicami Starego Miasta Wiednia słuchaliśmy opowieści o jej sławnych mieszkańcach i władcach, jak również o polskich wątkach w historii Wiednia. Zwiedziliśmy również Muzeum Miasta Wiednia, gdzie mogliśmy poznać historię miasta, zobaczyć mieszkanie urządzone według mody z przełomu wieków oraz dowiedzieć się o roli Króla Jana III Sobieskiego w odsieczy wiedeńskiej. Po zwiedzeniu Katedry Św. Szczepana udaliśmy się na posiłek, a po nim, kiedy już zrobiło się ciemniej, poszliśmy na jarmark bożonarodzeniowy pod Nowym Ratuszem. W pięknej scenerii oświetlonej budowli, przy dźwiękach świątecznej muzyki, mogliśmy zasmakować specjałów związanych z Bożym Narodzeniem. Wielu z nas zakupiło również drobne pamiątki. Zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wrażeń, wróciliśmy rano do Wrześni. Wycieczkę zorganizowały panie: Małgorzata Szczepaniak i Joanna Stępień, a pozostali opiekunowie to panie: Agnieszka Michalak, Małgorzata Jędraszak, Anna Peters oraz Ida Broniarczyk.Komentarze [0]

refresh