Szkolny Maraton Zdrowia i Sprawności Fizycznej

Dodano: niedziela 22 stycznia 2017 r.

news_2017_6.jpgTradycyjnie jak co roku, uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr2 wzięli udział w Szkolnym Maratonie Zdrowia i Sprawności Fizycznej. Impreza miała na celu upowszechnianie i wdrażanie wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania i higieny osobistej, propagowanie zdrowego stylu życia, zachęcanie do aktywności fizycznej oraz aktywizację uczniów klas pierwszych do działania w zakresie zdrowia i sprawności fizycznej. Każdą klasę reprezentowało 6 uczniów, którzy musieli sprostać teorii z zkresu zdrowia i higieny oraz wykazać się sprawnością fizyczną. Impreza przebiegała w miłej atmosferze. I miejsce zajęła klasa Is, II miejcse klasa Ib, III miejsce klasa If. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, a uczniowie ww.klas drobne nagrody w postaci zdrowej żywności. Mamy nadzieję, że zdobytą wiedzę młodzież będzie wdrażała w życiu codziennym.