Projekt „Kocham Cię, Polsko”

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: wtorek 7 marca 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_20.jpg   Dnia 24 lutego 2017 w naszej szkole został zrealizowany projekt edukacyjny pt. „Kocham Cię, Polsko”. Celem  projektu było propagowanie wśród młodzieży przywiązania do ojczyzny, promowanie jej naturalnego piękna, kultury ludowej, podkreślanie przynależności do narodu polskiego. Projekt został przygotowany przez uczniów klas 2 a , 2 c i  2 e pod opieką pań od historii Kingi Kurjańskiej, Elżbiety Waligóry, Agnieszki Wardeńskiej- Grzegorskiej, Alicji Śmiejkowskiej . Każda z grup zaprezentowała jeden z czterech najbardziej charakterystycznych regionów Polski w kategoriach:
- prezentacja multimedialna prezentująca region
- kuchnia regionalna (prezentacja połączona z degustacją potraw)
- folklor (muzyka, taniec, strój ludowy)
- gwara regionalna.
Klasa 2 a zaprezentowała region kaszubski, 2 c- region podhalański, a 2 e- region śląski i wielkopolski.
Prezentacje oceniało szkolne jury w składzie: przewodnicząca- pani wicedyrektor Violetta Koszarek oraz pani Karolina Żak- psycholog szkolny, pani  Małgorzata Jędraszak- nauczyciel języka polskiego i zastępca przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Julia Waszak.
Poziom prezentacji był bardzo wyrównany, jednak zwycięzcą została klasa 2c, która prezentowała region podhalański.
Projekt „Kocham Cię, Polsko” stał się nie tylko świetną zabawą i rywalizacją wśród uczniów, ale też doskonałą lekcją historii, geografii i kultury.

Komentarze [0]

refresh