W setach do zera

Kategoria: Sportowe

Dodano: poniedziałek 13 marca 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_24.jpgZ tarczą wrócili nasi siatkarze z finałowych rozgrywek na szczeblu rejonu Poznań Teren Wschód. W turnieju rozgrywanym w ramach XVIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Jarocinie w dniu 8 III 2017 r. nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń, wygrywając wszystkie swoje mecze bez straty seta. Już w fazie grupowej zademonstrowali niezwykłą moc i wysoki poziom umiejętności techniczno – taktycznych. W pobitym polu pozostawili zespoły z Krzykos i Mosiny, z którymi wygrali w stosunku 2:0. W meczu półfinałowym w tym samym stosunku setów odprawili swoich rówieśników z Łubowa. W meczu  o I miejsce naszym zawodnikom przyszło się zmierzyć z gospodarzami turnieju - siatkarzami Gimnazjum nr 5 z Jarocina, - którzy szczęśliwie awansowali do finału, pokonując z niemałymi problemami zespół z Krzykos w stosunku 2:1. Również w tym pojedynku nasi chłopcy stanęli na wysokości zadania powtarzając wyniki z pozostałych meczów. Tym samym siatkarze z naszej szkoły mogli wznieść do góry pamiątkowy puchar za I miejsce i cieszyć się mistrzowskimi tytułami. W składzie zwycięskiego zespołu grali: Kacper Leracz, Patryk Ligocki, Oskar Kubiak, Aleksander Hyżorek, Michał Cegielski, Wojciech Erenc, Konrad Jankowski, Krystian Stankowski, Jakub Kubczak, Adam Sikorski, Wiktor Wąsak, Filip Fibich. Trenerem zespołu jest Szymon Stefański.
Postawa i forma sportowa naszych zawodników napawa dużym optymizmem przed finałem województwa wielkopolskiego w ramach XVIII Gimnazjady Wojewódzkiej, który odbędzie się w dniach 29 – 30 III 2017 r. w poznańskiej Arenie. Mamy nadzieję, iż również w tym turnieju nasi siatkarze występujący w roli z jednych z faworytów wzniosą się na wyżyny swoich umiejętności i powrócą w glorii zwycięzców. Na pewno będziemy mocno trzymać kciuki za naszych siatkarzy i oczekiwać radosnych wieści z Poznania.

Komentarze [0]

refresh