XVIII Gimnazjada Wojewódzka w piłce siatkowej dziewcząt

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: środa 22 marca 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_27.jpgO wielkim pechu mogą mówić nasze siatkarki uczestniczące w finale rejonu Poznań Teren Wschód w piłce siatkowej. Już przed zawodami wiadomo było, że nie wystąpi czołowa zawodniczka, najwyższa w zespole Dorota Krzyżańska, którą z rozgrywek wyeliminowała choroba. Natomiast w meczu półfinałowym już w pierwszym secie z powodu bolesnej kontuzji dłoni, plac gry musiała opuścić najlepsza nasza siatkarka Weronika Bukowiecka. Tym samym dalsze zmagania oglądała z ławki rezerwowych, a jej rola w zespole ograniczyła się jedynie do wspierania swoich koleżanek. Dla naszych reprezentantek inauguracja turnieju rozegranego w dniu 15 III 2017 r. w hali sportowej naszej szkoły wypadła wyjątkowo pomyślnie. W fazie eliminacyjnej nasze siatkarki szybko i bez problemów uporały się z rywalkami z Pobiedzisk i Śremu wygrywając po 2:0 w setach. W meczu o awans do finału naszym dziewczętom przyszło zmierzyć siły z bardzo dobrym zespołem  Gimnazjum nr 5 z Jarocina. W pierwszym secie nasze zawodniczki zdecydowanie dominowały na parkiecie i tą partię meczu rozstrzygnęły na swoją korzyść w stosunku 25:14. W drugim secie karta się odwróciła i to rywalki z Jarocina wiodły prym. Pozbawione swojej liderki nasze siatkarki cały czas goniły wynik, jednak to przeciwniczki utrzymywały bezpieczną przewagę. Kiedy jarociniankom do ugrania partii brakowało 2 oczek, przy stanie meczu 18:23 w polu zagrywki pojawiła się uczennica klasy I s Karina Szymaniak. Jej agresywna zagrywka siała wyjątkowy popłoch po drugiej stronie siatki i w efekcie nasze zawodniczki zdobywając 5 punktów z rzędu, dokonały rzeczy wręcz niewiarygodnej, doprowadzając do remisu 23:23. Dramaturgia końcówki seta zapewne na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestniczek tego meczu. Nasze reprezentantki pokazały charakter prawdziwych wojowniczek i to one po zwycięstwie na przewagi mogły się cieszyć z awansu do finału, natomiast w oczach przeciwniczek pojawiły się łzy. W meczu finałowym siatkarki ze Środy Wlkp. pokazały swoją wyższość nad zmęczonymi wyczerpującym poprzednim meczem gospodyniami turnieju. W przekroju całego turnieju nasze reprezentantki pokazały już niemały kunszt siatkarskiego rzemiosła i gdyby nie przeciwności losu, zapewne mogłyby się pokusić o zwycięstwo w turnieju i awans do najlepszej ósemki Wielkopolski. Wszystkim dziewczętom należą się słowa pochwały za zaangażowanie i cechy wolicjonalne jakie pokazały na boisku, a zajęcie II miejsca w mocnej stawce zespołów, przy absencji dwóch naszych podstawowych zawodniczek należy traktować w kategorii sukcesu. W turnieju barw naszej szkoły broniły: Weronika Bukowiecka, Wiktoria Jagodzińska, Maria Chudzińska, Weronika Makowska, Wiktoria Kujawiak, Martyna Dutkiewicz, Laura Plewinska (wszystkie z klasy III s), Karina Błaszczak (klasa II s), Karina Szymaniak, Maria Marciniak, , Olga Reszelewska i Michalina Rakowska (z klasy I s), a z ławki trenerskiej ich poczynaniami kierował Przemysław Motyl.

JG

Komentarze [0]

refresh