Finał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców.

Kategoria: Sportowe

Dodano: poniedziałek 3 kwietnia 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_33.jpg
W dniach 29-30.03.2017 r. w Hali Arena Poznań został rozegrany XVIII Finał Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej. W wyniku losowania reprezentanci naszej szkoły trafili do grupy B z Gimnazjum nr 3 Krotoszyn, Gimnazjum nr 5 Poznań oraz Gmnazjum nr 2 Turek. W pierwszym dniu turnieju wygrali wszystkie mecze w stosunku 2:0 co dało prawo gry w półfinale z drugim zespołem grupy A. Miejsce to przypadło w udziale gimnazjalistom z Nowego Tomyśla, którzy ulegli gospodarzowi turnieju Gimnazjum nr 33 Poznań. Nasi siatkarze bardzo źle weszli w ten mecz grając nerwowo i popełniając dużo błędów. Ulegli łatwo w pierwszej partii. W drugim secie nastąpiła wyraźna poprawa w przyjęciu i rozegraniu co przełożyło się na wynik i pewną wygraną. Trzeci set lepiej rozpoczęli siatkarze z Nowego Tomyśla i zmiana stron nastąpiła przy wyniku 4:8. Seria udanych zagrań naszych zawodników dała prowadzenie 10:8, a potem 12:10. Niestety kolejne pięć akcji zakończyli przeciwnicy i to oni weszli do finału. W meczu o brązowy medal zagraliśmy z gospodarzami Gimnazjum 33 Poznań na co dzień zawodnikami UKS Rataje Poznań. Mecz ten był bardzo zacięty jednak nasi siatkarze wygrali 2:1 i mogli cieszyć się ze zdobycia brązowych medali. Mecze półfinałowe jak i finał, w którym Nowy Tomyśl pokonał Krotoszyn stały na bardzo wysokim poziomie i kończyły się po tiebreakach. Nagrodę dla najlepszego zawodnika libero odebrał uczeń klasy III s - Michał Cegielski. Reprezentację szkoły tworzyli uczniowie klasy III i II s: Kacper Leracz (k), Patryk Ligocki, Krystian Stankowski, Oskar Kubiak, Wojciech Erenz, Aleksander Hyżorek, Michał Cegielski(l), Adam Sikorski, Konrad Jankowski, Filip Fibich, Mikołaj Kowalikowski, Jakub Kubczak, Wiktor Wąsak, Bartosz Nowak, Szymon Orzechowski.


Komentarze [0]

refresh