SPOTKANIE Z POEZJĄ

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: poniedziałek 3 kwietnia 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_34.jpgMarzec jest miesiącem, w którym corocznie z półek bibliotecznych w naszej szkole znikają, zakurzone nieco, tomiki poezji, a uczniowie odkrywają piękno słów współczesnych polskich poetów, przygotowując się do wygłoszenia ich przed publicznością. Tak było i w tym roku.  29 marca 2017 r. odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, którego organizatorem jest biblioteka szkolna. Komisja w składzie: p. Elżbieta Górczyńska,  p. Agnieszka Ignasińska i p. Małgorzata Jędraszak oceniła zmagania uczestników konkursu, wyłaniając zwycięzców;
I miejsce – Weronika Itczak kl.IIe – Wisława Szymborska ,,Urodziny”
II miejsce – Maciej Jańczak kl.Ia – Stanisław Barańczak ,,Spójrzmy prawdzie w oczy”
III miejsce – Aleksandra Foczmaniak kl.IIc – Edward Stachura ,,Życie to nie teatr”
Recytacja jest sztuką wymagającą odwagi, zaangażowania i wysokiej kultury słowa, gratulujemy więc nie tylko zwycięzcom, ale również innym uczestnikom konkursu. Zdobywczyni pierwszego miejsca, Weronika Itczak, będzie reprezentowała naszą szkołę podczas Święta Teatru w Nowym Folwarku. Życzymy kolejnych sukcesów!

Komentarze [0]

refresh