Wycieczka do Warszawy

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: niedziela 14 maja 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_47.jpg28.04.2017 r. uczniowie kl. II b z p. Marleną Szwarc, II e z p. Małgorzatą Stachowiak i III p z p. Kingą Kurjańską uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Nasz pobyt w stolicy rozpoczęliśmy wizytą w Sejmie RP. Po kontroli pirotechnicznej, która dostarczyła mam trochę emocji, pani przewodnik przedstawiła historię polskiego parlamentaryzmu i budynków sejmowych. Odpowiadając na zadawane pytania, mogliśmy wykazać się własna wiedzą.  Byliśmy na galerii Sali Posiedzeń, Hallu Głównym, Korytarzu Marszałkowskim.  Po opuszczeniu sejmu udaliśmy się do Mauzoleum Walki i Męczeństwa w al. Szucha. W czasie II wojny światowej znajdowała się tam siedziba Gestapo, gdzie przesłuchiwanych poddawano okrutnym torturom fizycznym i psychicznym. Jedną z tysięcy ofiar hitlerowskich oprawców był dowódca Szarych Szeregów Jan Bytnar „Rudy”. Pomimo chłodnej i deszczowej pogody byliśmy na Starym Mieście, Placu Zamkowym, przed Pałacem Prezydenckim i Grobem Nieznanego Żołnierza. Przed wyjazdem udaliśmy się na posiłek i zakup pamiątek do Złotych Tarasów.  Bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia wróciliśmy do Wrześni. Organizatorką wycieczki był p. Elżbieta Waligóra.

Komentarze [0]

refresh