XXIV Konkurs Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym - etap powiatowy.

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: wtorek 23 maja 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_55.jpgDnia 22.05.2017r. w naszej szkole odbył się etap powiatowy - XXIV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. W konkursie wzięło udział 14 uczniów gimnazjum z powiatu wrzesińskiego: Kołaczkowo, Zasutowo, Pyzdry. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z kl. III b: Patryk Kaczmarek, Kacper Szady, Dawid Szwarc oraz uczennica Julia Nowicka. Uczniowie zmagali się z testem, składającym się z 21 pytań z  zakresu wiedzy o funkcjonowaniu samorządu terytorialnego w Polsce oraz wiedzy o Unii Europejskiej. Z testem poradził sobie najlepiej i wykazał się olbrzymią wiedzą uczeń naszego gimnazjum - Kacper Szady, który zajął I miejsce i będzie czerwcu br. reprezentował naszą szkołę w finale wojewódzkim w Żychlinie. Dwoje naszych uczniów - Julia Nowicka i Dawid Szwarc - dzielnie walczyło w dogrywce o II miejsce z uczniem gimnazjum z Kołaczkowa, który ostatecznie zajął II miejsce. Dawid zajął ostatecznie III miejsce, a Julia IV. Gratulujemy wyniku, a za Kacpra trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na finale w czerwcu.


Komentarze [0]

refresh