Dominatorzy z dwójki

Kategoria: Sportowe

Dodano: poniedziałek 29 maja 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_57.jpgJak z przysłowiowego rogu obfitości sypnęło medalami dla naszych lekkoatletów podczas  mistrzostw powiatu w indywidualnych zawodach w lekkiej atletyce. Nasi reprezentanci całkowicie zdominowali lekkoatletyczne zawody przeprowadzone w ramach XVIII Gimnazjady Wojewódzkiej.  W zawodach, które odbyły się  22 V 2017 r. na stadionie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych we Wrześni uczniowie naszego gimnazjum aż 13 razy stawali na podium, w tym siedmiokrotnie na najwyższym stopniu. Dorobek medalowy zapewne byłby jeszcze bogatszy gdyby nie absencja uczniów z klas sportowych, którzy przebywali na wycieczce klasowej. Mistrzami powiatu wrzesińskiego     w lekkiej atletyce zostali: Marika Majewska w biegu na 200 m ppł, Jakub Pawłowski w biegu na 100 m, Jakub Przydryga w pchnięciu kulą, Kacper Grabarek w skoku w dal oraz nasze sztafety 4 x 100 m i szwedzka zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Najbardziej wartościowe wyniki uzyskali Marika Majewska w biegu płotkarskim na 200 m 30,29 sek. oraz Jakub Pawłowski 1 biegu na 100 m 11,45 sek. Osiągnięcia naszych uczniów każą optymistycznie patrzeć w przyszłość, bowiem już 7 VI 2017 r. będą mieć okazję do kolejnej konfrontacji swoich umiejętności podczas najważniejsza próby dla lekkoatletów czyli finałów XVIII Gimnazjady Wojewódzkiej. Miejmy nadzieję, iż również w tych zawodach nasi reprezentanci będą się liczyć w stawce o medale i sprawią niejedną miłą niespodziankę.
                                                                                                                                                                                               JG

Komentarze [0]

refresh