SZKOŁA PROMUJACA ZDROWIE

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: piątek 2 czerwca 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_60.jpg

Chociaż wiemy dużo o ludzkim ciele, to nie wiemy jeszcze wszystkiego, co wpływa na nasz organizm, oraz jakie w nim zachodzą procesy.. Uczennice naszego gimnazjum Magdalena Wachowiak oraz Oliwia Szcześniak z klasy IIF w ramach Projektu Szkoły Promującej Zdrowie wykonały instalację artystyczną pt,,Ciekawostki ciała ludzkiego”. Instalacja ta pokazuje, że w każdej sekundzie nasze ciało podejmuje tysiące przeróżnych czynności , których często nawet nie jesteśmy świadomi – np. trawi niedawno zjedzony posiłek, odbudowuje naskórek, transportuje tlen od palców u nóg po sam czubek głowy, a to wszystko zaledwie garstka niesamowitych właściwości naszego ciała..

Ludzkie ciało przestaje być dla nas wielką zagadką. Lekcje anatomii otwierają przed każdym możliwości poznania zasad funkcjonowania organizmu, zachodzących w nim procesów. Najczęściej wiemy tyle, ile powiedziano nam w szkole, lub z ciekawości przeczytaliśmy sami. Ale są pewne rzeczy, bardzo ciekawe fakty dotyczące higieny oraz fizjologii, które nie zostały ujęte w szkolnym programie nauczania, dlatego też zapraszamy uczniów naszej szkoły do zapoznania się z ciekawostkami ciała ludzkiego.Komentarze [0]

refresh