Wycieczka WTK

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: wtorek 6 czerwca 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_62.jpg

29 maja 2017 r. odbyła się wycieczka dla laureatów i uczestników konkursu historycznego Wrzesińskiego Towarzystwa Kulturalnego. W tym roku odwiedziliśmy miejsca związane z twórcami Legionów Polskich. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzenia izby pamięci w pałacu i kaplicy grobowej Jana Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze. Następnie udaliśmy się do Manieczek, w których znajduje się pałac i pomnik Józefa Wybickiego. W Brodnicy na przykościelnym cmentarzu odwiedziliśmy miejsce pierwszego pochówku autora hymnu. Naszą wyprawę zakończyliśmy w Poznaniu na Wzgórzu św. Wojciech. W krypcie kościoła złożone zostały prochy Józefa Wybickiego i serce Jana Henryka Dąbrowskiego. Zwiedziliśmy również Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan. Dziękujemy organizatorom i czekamy na kolejny konkurs i wycieczkę.Komentarze [0]

refresh