Karina Szymaniak i Michalina Rakowska w finale Mistrzostw Polski Młodziczek

Kategoria: Z życia szkoły

Dodano: poniedziałek 24 lipca 2017 r.

print to pdf
  • email
  • wykop
  • nk
  • stumbleupon
  • facebook
  • twitter
news_2017_70.jpgKarina Szymaniak i Michalina Rakowska, uczennice I s  klasy sportowej o profilu piłki siatkowej po  zdobyciu V miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski w  Siatkówce Plażowej w Nowej Soli  wywalczyły sobie prawo do udziału w turnieju finałowym , który odbył się w dniach 21-23 lipca w Bielawie koło Konstacina-Jeziorna pod Warszawą. W turnieju wzięło udział 16 najlepszych par z Polski wyłonionych w czterech turniejach półfinałowych. Karina Szymaniak i Michalina Rakowska w pierwszym meczu spotkały się z bardzo mocną parą z Warszawy i przegrały 0:2 (14:21,15:21). Turniej był rozgrywany systemem brazylijskim co oznaczało przejście naszej pary na prawą stronę drabinki. W drugim meczu spotkały się  z parą Trójka Mikołów. Pierwszy set wygrany zdecydowanie przez siatkarki Olimpu  21:15. W drugim secie po słabszym początku nasze siatkarki odrobiły straty i miały piłkę meczową, której nie udało się skończyć i cały set wygrały rywalki 22:20. W trzecim secie nasze siatkarki  popełniły kilka błędów w przyjęciu zagrywki co w dużej mierze przyczyniło się do porażki 8:15 i przegrania meczu 1:2. Porażka oznaczała odpadniecie z dalszej rywalizacji w turnieju. Ostatecznie nasza para  została sklasyfikowana na miejscu XIII-XVI. Trener Przemysław Motyl podsumował występ swoich podopiecznych : Karina i Michalina  zagrały bardzo skutecznie w turnieju półfinałowym w Nowej Soli, potrafiły się motywować i mobilizować. Widać było , że bardzo chciały pojechać do Bielawy na finał Mistrzostw Polski. W turnieju finałowym zabrakło skuteczności i przyjęcia. Warto zwrócić uwagę na to, że nasza para była jedną z najmłodszych w turnieju  i w przyszłym roku również będzie grała w kategorii młodziczek. Udział w finale Mistrzostw Polski to duży sukces i wynik dobrego sezonu na piasku. Zdobyte doświadczenie w tym turnieju na pewno zaprocentuje w przyszłym sezonie, czego bardzo życzę moim podopiecznym.

Komentarze [0]

refresh