IX Międzygimnazjalnym Turnieju Szaradziarskim – Pyzdry 2012.

Kategoria: Biblioteka

Dodano: piątek 30 marca 2012 r.

news_2012_22.jpg

W sobotę 17 marca 2012 r. drużyna naszej szkoły wzięła udział w IX Międzygimnazjalnym Turnieju Szaradziarskim – Pyzdry 2012. Organizatorem cyklicznej imprezy była biblioteka PS Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Pyzdrach.

Turniej adresowany do gimnazjalistów, którzy lubią rozwiązywać krzyżówki i inne zadania szaradziarskie, przbiegał dwuetapowo. Pierwszy etap odbył się w szkołach i polegał na wyłonieniu trzyosobowych drużyn, które spotkały się podczas finału.

Nasze gimnazjum reprezentowali:

1. Joanna Pieczyńska z klasy III e

2. Tomasz Piersiak z klasy III b

3. Jakub Pluciński z klasy III d

Finał był emocjonujący nie tylko ze względu na trudność zadań, ale także z powodu ograniczonej ilości czasu. W konkursie indywidualnym nasza uczennica Joanna Pieczyńska wykazała się byskotliwością umysłu oraz refleksem i zdystansowała ubiegłorocznego zwycięzcę zajmując II miejsce. Drużna uplasowała się natomiast na czwartej pozycji. Wszyscy uczestnicy wyjechali z Pyzdr zadowoleni, nagrodzeni książkami i upominkami. Biblioteka szkolna także wzbogaciła się o kolejny dar w postaci książki.