Dzień niemiecki w Gimnazjum Nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni w ramach projektu dzień.de | der-tag.pl

Dodano: środa 9 maja 2012 r.

news_2012_31.jpg

Dzień niemiecki odbędzie się 14 maja 2012 roku (poniedziałek) w budynku i na boisku szkoły. Projekt jest realizowany pod patronatem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

W programie

• otwarta lekcja krajoznawcza dla uczniów szkoły podstawowej (zaprosimy SSP nr 6 im. Jana Pawła II we Wrześni, ul Batorego 8 ); na mapie Niemiec – kontur wykonają wcześniej uczniowie na boisku szkolnym – zaproszeni uczniowie ułożą przedstawione na kartach najważniejsze miasta, rzeki oraz góry Niemiec.
  • konkurs wiedzy o Niemczech dla uczniów kl 1 gimnazjum,
  • przygotowanie przez uczniów gimnazjum słownika obrazkowego, który po projekcie zostanie w bibliotece szkolnej,
  • wystawa plakatów przygotowanych wcześniej przez uczniów gimnazjum na temat (do wyboru uczniów) Niemiec lub Polski.

W projekcie wezmą udział uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Organizatorem projektu są gimnazjaliści z nauczycielkami języka niemieckiego z naszej szkoły: Agnieszka Szatkowska, Beata Marciniak, Olga Nowacka i Agnieszka Michalak

Jesteśmy też na stronie PNWM: