V OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI DZIECI I MŁODZIEŻY – MUZOL 2012

Dodano: środa 9 maja 2012 r.

news_2012_32.jpg

eprezentantki naszej szkoły – Martyna Gradusiak i Katarzyna Bednarek zostały Finalistkami V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dzieci i Młodzieży – MUZOL - w Śmiglu.

Aby uzyskać kwalifikacje do udziału w festiwalu – już 16 marca należało przesłać DEMO z wybranym repertuarem – była to jedna piosenka wykonana w języku polskim.

Kasia wybrała utwór „Szyby” z repertuaru Katarzyny Groniec ,a Martyna – piosenkę „Dobranoc panowie” Maryli Rodowicz.

Szczęśliwie, tuż przed Świętami Wielkanocnymi ,otrzymaliśmy wiadomość o zakwalifikowaniu się naszych solistek do ścisłego finału festiwalu piosenki. Z nadesłanych 64 zgłoszeń z całej Polski- w tej grupie wiekowej-, dziewczęta znalazły się wśród 24 finalistek.

Kwalifikacje do festiwalu oceniało jury – Aleksander Maliszewski – poznański muzyk i kompozytor oraz Halina Benedyk – piosenkarka.

Z uwagi na rok urodzenia, solistki zostały przydzielone do kategorii młodzieżowej -16- 25 lat.

Finał Festiwalu miał miejsce 5 maja w Centrum Kultury w Śmiglu.

Tym razem, Kasia i Martyna nie zdobyły nagród, ale zaprezentowały swoje możliwości koncertowo!

To ogromny sukces znaleźć się w ścisłej czołówce młodych polskich wokalistów- ogromne brawa

i gratulacje dla naszych finalistek! MARTYNO I KASIU – życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy!!!!

Utalentowane dziewczyny prowadzą : pani Roma Wróblewska nauczycielka muzyki w naszej szkole

i pan Szymon Szafraniak – instruktor - Studia Piosenki WOK.