Z życia biblioteki

biblioteki szkolnej

Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni

1. Biblioteka szkolna jest pracownią szkolną służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów,

zadań dydaktyczno-wychowawczych Gimnazjum, doskonaleniu warsztatu nauczycieli, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej wśród rodziców oraz, w miarę możliwości, wiedzy o regionie.

2. W skład biblioteki wchodzą:

• wypożyczalnia,

• czytelnia,

• dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

3. Biblioteka szkolna zajmuje wspólne pomieszczenie z Filią nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy

we Wrześni.

4. Z biblioteki mogą korzystać:

• uczniowie

• nauczyciele i inni pracownicy gimnazjum

• rodzice

• inne osoby - za zgodą Dyrektora szkoły.

5. Biblioteka jest czynna w każdym dniu zajęć szkolnych.

6. Godziny pracy biblioteki ustala Dyrektor, dostosowując je do tygodniowego rozkładu zajęć,

w szczególności w sposób umożliwiający dostęp do jej zbiorów podczas zajęć edukacyjnych.

7. Godziny pracy biblioteki w czasie ferii zimowych i letnich każdorazowo ustala Dyrektor.

8. Książki wypożycza się nieodpłatnie na okres 2 tygodni. Przedłużenie okresu wypożyczenia jest możliwe za zgodą nauczyciela bibliotekarza.

9. Książkę zagubioną, zniszczoną czytelnik jest zobowiązany odkupić lub ofiarować inną, nową

- o podobnej wartości, wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza.

10. Przed zakończeniem roku szkolnego, w terminie wyznaczonym przez nauczyciela bibliotekarza, należy zwrócić wszystkie wypożyczone ze zbiorów biblioteki dokumenty (książki, czasopisma, płyty CD).

11. W przypadku zmiany szkoły przez ucznia lub miejsca pracy przez nauczyciela oraz innego pracownika szkoły należy przed odejściem rozliczyć się z biblioteką.

12. Stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu znajdujące się w bibliotece należy wykorzystywać wyłącznie do celów edukacyjnych.

13. Uczniowie mogą korzystać z komputerów tylko za zgodą i pod opieką nauczyciela bibliotekarza.

14. Zabronione jest korzystanie z komputerów do prowadzenia prywatnej korespondencji (e- mail), gier, zabaw, w celach zarobkowych, naruszania praw autorskich twórców lub dystrybutorów oprogramowania.

15. Można korzystać tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów

lub dokonywania zmian w już istniejących .

16. Nie wolno przeglądać i przechowywać plików o treści sprzecznej z ogólnie przyjętymi normami moralnymi.

17. Użytkownicy ponoszą odpowiedzialność finansową za szkody spowodowane niewłaściwymi użytkowaniem sprzętu komputerowego.

Września, dnia 10.09.2010r.
DYREKTOR SZKOŁY