Projekt Szkoła z klasą 2.0



 

PROJEKT "SZKOŁA Z KLASĄ" - CZYTAMY I ODKRYWAMY

 

Gimnazjum nr 2 im. Andrzeja Prądzyńskiego we Wrześni w roku szkolnym 2014/ 2015 po raz czwarty przystąpiło do projektu „Szkoła z klasą”. Tegoroczna edycja programu prowadzona jest pod hasłem „Czytamy i odkrywamy”. Umiejętność czytania ze zrozumieniem jest niezbędna w każdej dziedzinie. Skupimy się na rozwijaniu kompetencji czytania i analizy różnych tekstów, samodzielnego dochodzenia do wiedzy i do rozwiązań. Pokażemy uczniom, jak na różne sposoby odkrywać świat i ćwiczyć wytrwałość w dążeniu do celu.


 W ramach realizacji projektu:

  • Opracowaliśmy plan działania na cały rok szkolny.

  • Zaktualizujemy Kodeks zawierający dobre praktyki korzystania z nowych technologii, wypracowywane w toku debat i dyskusji przez całą szkolną społeczność.

  • Przygotujemy i przeprowadzimy Targi TIK.

  • Będziemy tworzyć blogi opisujące nasze działania.

  • Przygotujemy i przeprowadzimy tydzień czytania.

  • Sprawdzimy w praktyce lub wypracujemy nowe materiały edukacyjne do zastosowania na lekcjach z wykorzystaniem TIK.

  • Każdy zespól zrealizuje dwie z czterech ścieżek edukacyjnych: odwrócona lekcja, uczymy innych, projekt edukacyjny lub uczniowskie forum naukowe.

  • Zorganizujemy Szkolny Festiwal – święto nowoczesnej edukacji: podsumowanie całorocznej pracy oraz osiągnięć uczniów i nauczycieli. 


Nauczyciele zaangażowani w realizację tegorocznej edycji projektu „Szkoła z klasą” w naszym gimnazjum: Grażyna Przytarska, Anna Nowicka, Krystyna Giszczyńska, Grażyna Sobczak,
Grażyna Defiotowska, Monika Przybylska, Marzena Piotrowska, Katarzyna Józwiak, Małgorzata Stachowiak i Małgorzata Szczepaniak.

 

KODEKS WYPRACOWANY DLA NASZEJ SZKOŁY  

 Kodeks szkolny opracowany na rok szkolny 2013 / 2014 przedstawia się następująco:
 

  1. TIK – pomoc naukowa w szkole. Dziel się wiedzą i udostępniaj pomocne materiały.

  2. Korzystamy tylko z wiarygodnych i sprawdzonych źródeł w Internecie.

  3. Korzystamy z wolnego i bezpiecznego oprogramowania i nie publikujemy czyjejś własności w Internecie. Poznajemy prawa autorskie.

  4. Porozumiewamy się z nauczycielami za pomocą e-mail, platform, portali społecznościowych. Nauczyciele lub uczniowie przygotowują prezentacje, filmy, pokazy, które zwiększają atrakcyjność lekcji.

  5. Każdy ma dostęp do tablic interaktywnych, laptopów, wi-fi. Nie niszczymy tych urządzeń, szanujemy je.

  6. Bezpieczeństwo w sieci. Chronimy swoje dane, na lekcjach korzystamy ze stron, które pomagają nam w zadaniach. Stosujemy się do poleceń nauczyciela, nie pobieramy programów bez jego zgody.

  7. Rozpowszechniamy TIK wśród rodziców i osób starszych.

 

BLOGI


Linki do blogów uczniowskich prowadzonych w ramach realizacji projektu „Szkoła z klasą”:
 

http://blogiceo.nq.pl/blog1b/

http://blogiceo.nq.pl/pimpeczek7/